Economist contabil

SC CITY SQUARE HUMAN RESOURCES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Cerinte:
- Experienta 1 – 2 ani in domeniu;
- Cunostinte medii limba engleza;
- Cunostinte operare PC si pachetul Microsoft Office;
- Cunostinte programe software de contabilitate (ex: Saga, Ciel);
- Experienta intr-o firma de consultanta de specialitate reprezinta un plus;
- Cunostinte legislative si operatiuni financiar – contabile (inregistrari contabile, declaratii fiscale, bilant, balanta, facturare, relatia cu institutiile financiare, etc);
- Cunostinte de salarizare si raportare d112 reprezinta un avantaj;
Sarcini / Responsabilitati:
- Titularul postului va avea de gestionat intern din punct de vedere contabil societatile grupului City Square Center dar si clientii externi pentru care prestam servicii specializate de consultanta si gestiune contabila, sub indrumarea directa a unui expert contabil autorizat.
Angajator: City Square Accounting SRL
www.citysquare.ro
Locatie: Cotroceni Business Center, Bd Iuliu Maniu nr 7, sector 6, Bucuresti;
Program lucru: full time, interval orar 9.00 – 18.00 (cu o ora pauza de masa);
Beneficii: Contract individual de munca perioada nedeterminata, Salariu 1200 - 1800 lei net, telefon serviciu, laptop, formare profesionala continuua, posibilitate de avansare in cariera;
Colectiv tanar, specializat in diverse domenii de consultanta: resurse umane, relatii de munca, salarizare, juridic, medicina muncii, protectia muncii, contabilitate, etc.