ECONOMIST-COMPANIE SERVICII AERIENE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului

- Intocmeste si verifica registrul de casa,
- intocmeste si inregistreaza deconturile interne si externe de cheltuieli, verifica avansurile spre decontare;
- conteaza si introduce in sistem facturile furnizorilor de servicii
Verifica jurnalele de vanzari si cumparari,
Efectueaza plati interne si externe;
Efectueaza licitatii pentru cumparare/vanzare de valuta
Intocmeste si inregistreaza procesele verbale de compensare;
introduce, verifica facturile de marfa si listeaza NIR-urile pentru acestea;
Verifica si listeaza la sfarsit de luna situatiile privind intrarile/iesirile de marfa, balanta contabila a stocurilor si cea pe gestiuni, fise de magazie, lista produselor vandute sub pretul de achizitie si a celor cu avize negative;
Intocmeste si inregistreaza statul de salarii, contractele de munca, acte aditionale la contractele de munca;
Asigura relatia cu ITM, CAS, CASS, SOMAJ, AFP etc si intocmeste declaratiile de impozite si taxe;
- Participa la perfectionarea sistemului informational al contabilitatii;
Executa orice alte sarcini exceptionale trasata de organul ierarhic superior.

CERINTE

studii economice medii / superioare;
alte cursuri de specializare
cunoasterea limbii engleze
experienta de minim un an in domeniu financiar- contabil
cunostinte solide de utilizare a diverselor tipuri de softuri contabile
capacitate de planificare si organizare a operatiunilor contabile
seriozitate, responsabilitate
fire organizatorica, metodica, consecventa
rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
bonuri de masa
mediu de lucru profesionist