ECONOMIST Cash Management/ ECONOMIST Stocuri

HCS-HUMAN CAPITAL SOLUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va ocupa postul de Economist Plati / Economist Stocuri (in functie de nivelul studiilor / de abilitatile dezvoltate anterior / de interese) in cadrul Departamentului Financiar al unei companii internationale distribuitoare de produse de larg consum.

- Introducerea documentelor contabile in programul de contabilitate, verificarea documentelor primare, deconturilor de cheltuieli, inregistrare facturi, operare plati, elaborare facturi, evidenta mijloacelor fixe, a obiectelor de inventar, raportari specifice, intretinerea relatiei cu banca si institutiile publice.

CERINTE

- Economist cu studii medii/superioare si cunostinte bune de contabilitate;
- Experienta in domeniu de cel putin un an;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte solide si experienta in operarea PC;
- Experienta in operarea cu programe specializate de contabilitate cat si cunoasterea legislatiei fiscale in vigoare - constitue un avantaj;
- Persoana organizata, rabdatoare, spirit analitic, deschisa sa invete lucruri noi, capabila sa lucreze in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitati reale de promovare.

DESCRIEREA FIRMEI

HCS - Human Capital Solutions
Companie de consultanta in domeniul resurselor umane cauta pentru clientul sau companie internationala de distributie produse de larg consum:
Economist in cadrul Departamentului Financiar.