ECONOMIST ADMINISTRATIV

SC FEROM TRAINING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor si ale clientilor;
- Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
- Intocmeste balanta de verificare lunara; efectueaza punctaje intercompany
- Asigura respectarea legislatiei fiscale la nivel de societate;
- Organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor;
- Asigura suport echipei;
- Raporteaza conducerii departamentului rezultatele financiare ale societatii;
- Intocmeste si analizeaza cash-flow;
- Administreaza contractele cu bancile;
- Pregateste declaratiile si raportarile periodice, lunare, trimestriale, semestriale si anuale;
- Mentine relatiile referitoare la aspectele financiar contabile cu societatile din cadrul Grupului;
- Deruleaza alte operatiuni financiare contabile trasate de directorul financiar.

CERINTE

- studii superioare – economist/ contabil
- experienta specifica pozitia economist/ contabil – minim 3 ani intr-o firma de constructii
- utilizare PC – nivel avansat (office si orice ERP contabilitate)
- limba spaniola
- gandire operationala specifica proceselor in contabilitate
- excelenta capacitate de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

Societate multinationala in domeniul constructiilor selecteaza pentru sucursala sa din Romania un economist.

Ferom Training este o firmă de consultanţă românească, cu experienţă în dezvoltarea si implementarea proiectelor cu finantare nerambursabila, si in crearea de locuri de muncă.