ECONOMIST – pentru Companie de Consultanta in Afaceri

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza ECONOMIST pentru clientul sau, companie internationala ce activeaza in domeniul consultantei in afaceri.

Responsabilitati:
- Monitorizarea contractelor cu furnizorii si clientii companiei;
- Comunicarea periodica cu departamentele interne privind situatia de incasari si plati;
- Verificarea situatiei facturilor de furnizori /client;
- Emitere facturi;
- Inregistrari contabile pe baza documentelor (facturi, chitante, bonuri, etc);
- Inregistrari contabile - operatiuni banca, casa;
- Inregistrari contabile stat salarii, amortizari, leasinguri, credite, etc;
- Intocmire documente (registru jurnal, jurnal vanzari, jurnal cumparari, registru inventar,etc);
- Relatia cu banca (ridicare numerar si extrase banca, verificare sold, plati furnizori, plati obligatii bugetare stat, etc);
- Depunerea situatiilor financiare la Administratia de sector (decont de TVA, decl 100, decl 394, decl 205-privind dividendele si drepturile de autor, Decl 101-privind impozitul pe profit, altele);
- Intocmirea si depunerea declaratiilor lunare referitoare la personal (sanatate, somaj, pensie, ITM, etc).

CERINTE

- Absolvent studii economice;
- Experienta de minim 2 ani in domeniul financiar-contabil;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Orice alta limba straina este un avantaj;
- Cunoasterea pachetului MS Office;
- Persoana organizata, activa, atenta la detalii;
- Bune abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru placut;
- Reale posibilitati de dezvoltare profesionala si personala.

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.

Pentru inscrierea in baza de date trimiteti cv-ul insotit de o scrisoare de intentie la: cv@qhr.ro.