ECONOMIST

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza ECONOMIST pentru clientul sau - companie importanta din domeniul industrial.

Responsabilitati:
- Evidenta contabila a disponibilitatilor in valuta a societatii din conturile bancare si casieria societatii;
- Evidenta operativ contabila a furnizorilor externi;
- Intocmirea documentele de plata pentru furnizorii externi;
- Evidenta contabila a avansurilor spre decontare in valuta;
- Transmite catre banca documentatia necesara obtinerii scrisoarilor de garantie la extern;
- Intocmeste situatiile privind actualizarea disponibilitatilor in devize si a datoriilor in devize pentru inventarierea patrimoniului la sfarsitul exercitiului financiar;
- Solicita confirmarea soldurilor la datoriile in devize si a datoriilor la furnizori;
- Intocmeste documentatia necesara pentru obtinerea de credite si orice alte documentatii cerute de banci sau alte institutii financiare (documentatie leasing, fisa pe platitor Administatia financiara etc);
- Mentinerea relatiei cu banca si Administratia financiara
- Transmite la departamentul Aprovizionare si departamentul Vanzari platile efectuate, respectiv incasarile de la clienti.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta minim 1 an pe o pozitie similara;
- Fluenta in limba engleza;
- Bune cunoastere a pachetului MS Office.
- Abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
- Mediu de lucru placut.

Qualia (www.qhr.ro ) este compania de recrutare si executive search care se distinge prin eficacitatea si calitatea serviciilor sale.
Clientii nostrii, lideri pe diverse segmente de piata, ne-au ales pentru pasiunea, profesionalismul si entuziasmul cu care livram rezultate imediate la un inalt nivel etic.