ECONOMIST

MACROMEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura evidenta contabila a salariilor lunare ale angajatilor;
- Tine evidenta retinerilor din salariu: garantii de gestiune, acorduri de plata, avansuri spre decontare neinchise, inregistrandu-le in evidenta contabila a companiei;
- Verifica lunar declaratiile privind contributiile societatii catre bugetul de stat si bugetul asigurarilor sociale (somaj, CAS, impozit, sanatate);
- Verifica si semneaza nota de lichidare a anagajatilor care pleaca, pentru lichidarea avansurilor spre decontare si alte debite;
- Evidenta contabila a operatiunilor de leasing;
- Inregistrare operatiuni registru casa si deconturi deplasare.

CERINTE

- Experienta anterioara intr-un post similar min. 3 ani, de preferat in domeniul FMCG;
- Studii superioare in domeniul economic;
- Abilitati deosebit de bune in utilizare PC;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Gandire analitica, atentie sporita, meticulozitate;
- Capacitati foarte bune de organizare si comunicare;
- Persoana de incredere, serioasa, responsabila;

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic si profesionist, posibilitati de dezvoltare a carierei, pachet salarial atractiv.

Importanta companie nationala de import si distributie a alimentelor ce necesita temperatura controlata