ECONOMIST

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifica si intocmeste incasari si plati interne;
Asigura controlul inregistrarilor contabile si raspunde de exactitatea si realitatea acestora,
Mentine relatia cu banca,administratia financiara, oficiul registrul cometului;
Intocmeste documentele necesare efectuarii operatiunilor bancare ( instrumente si mijloace de plata );
Evidenta si repartizarea cheltuielilor pe centre de cost;
Evidenta mijloace fixe - incadrari si amortizari;
Verifica si introduce date contabile in baza documentelor primare: casa, banca, facturi diverse, facturi cumparare marfa, facturi vanzare marfa, borderouri de vanzari, mijloace fixe, obiecte de inventar/ consumabile ,cheltuieli si venituri in avans, operatiuni de leasing, credite;
Participa la intocmirea situatiilor financiare si a altor raporturi interne;

CERINTE

Absolvent ASE Facultatea Contabilitate
Cunostinte bune de limba engleza
Experienta in contabilitate minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

Negociabil