Economist

La Fourmi

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica si inregistreaza datele in programul de contabilitate (facturi, bonuri fiscale, chitante, tichete de masa);

- Inregistrareaza in evidenta contabila;

- Tine evidenta documentelor cu regim special (facturi, monetare, avize de insotire a marfii, chitante, ordine de compensare, fise de magazie);

- Tine evidenta stocurilor de materiale consumabile;

- Intocmeste si inregistreaza: facturi de vanzare catre clienti, ordine de compensare, foi de varsamant, borderouri de rambursare a tichetelor de masa, chitante plusuri de casa, registru de casa numerar, registru de casa tichete, facturi de discount, facturi de servicii;

- Inregistreaza in evidenta contabila a operatiunilor efectuate prin banci;

- Intocmeste periodic rapoarte privind evidenta platilor catre furnizori;

- Intocmeste periodic rapoarte privind soldurilor furnizorilor.

- Pregateste facturile scadente (semnarea acestora si stampilarea lor cu data platii);

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;

- Experienta minim 1 an in domeniu;

- Bune abilitati de lucru pe calculator (MS Office: Word, Excel, Power Point, Outlook);

- Responsabilitate si seriozitate in munca

La Fourmi este o companie de retail aflata in plina expansiune pe piata romaneasca, intersata de a-si mari echipa prin atragerea unor oameni a caror principala motivatie o reprezinta pasiunea pentru propria profesie.