ECONOMIST

SC AVICOLA BUCURESTI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuează plata furnizorilor şi a obligatiilor la bugete;
- tine evidenta facturilor de la furnizori şi urmăreşte termenul scadenta pentru plata acestora;
- urmăreşte incasarile de la clientii societăţii conform scadentelor din contracte;
- pregateste actele necesare pentru eliberarea certificatelor fiscale de la ANAF şi bugetele locale;
- intocmirea documentatiei si depunerea acesteia in vedere obtinerii subventiei la motorina;
- completarea instrumentelor de plata;
- gestiunea tichetelor de masa şi a documentelor cu regim special (chitante, facturi, avize);
- la sfarsitul fiecarei luni verifica conturile 4091, 419, 4612, 5811, 581-miag;
- urmăreşte respectatarea BVC-ului, atat pe parte tehnică cat si economică;

CERINTE

- Sa aibă aptitudini deosebite de analiză si sinteză si de întocmire a evidenţelor;
- Spirit constructiv în abordarea problemelor;
- Capacitate de comunicare eficientă;
- Corectitudine, disciplină;
. Cunoasterea programului Win mentor constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa;
- Transport asigurat pe ruta Bucuresti - Mihailesti/Giurgiu.

S.C. Avicola Bucuresti - societate cu renume pe piata aviculturii romanesti, producator de puicute o zi Lohmann Brown si in varsta de 16 saptamani.
Este un important furnizor de oua consum pe piata romaneasca.