E-Marketing Director - Twister

TORNADO Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizeaza si analizeaza specificul clientilor si a mediului online propunand actiuni;
Planifica si administreaza imbunatatirea platformei privind: functionalitatea, grafica si designul acesteia;
Este responsabil de calitatea si accesibilitatea platformei online, anticipa problemele care ar putea aparea;
Cere feedback de la clientii externi de top pentru imbunatatirea platformei;
Promoveaza toate imbunatatirile aduse platformei atat intern cat si la clienti;
Propune, dezvolta si implementeaza planul de e-marketing pentru atragerea de noi clienti pe WEB;
Propune solutii si servicii destinate mediului online (e-commerce);
Coordoneaza segmentarea si structurarea bazelor de date;
Coordoneaza comunicarea catre baza de clienti;
Gestioneaza realtia cu agentiile de promovare, comunicare online si cu departamentele de marketing si vanzari;
Masoara, analizeaza si urmareste rezultatele actiunilor desfasurate pe platforma web;
Genereaza si urmareste actiuni dedicate partenerilor de top;
Monitorizeaza traficul si activitatea pe platformele online.

CERINTE

Studii superioare in domeniul economic sau intr-un domeniu conex;
Minim 3 ani de experienta intr-un post similar (online sau management);
Cunostinte solide despre Marketing-ul de servicii – B2B/ B2C;
Cunostinte avansate de limba engleza;
Experienta in realizarea de strategii si campanii online, viral marketing, etc;
Abilitati de negociere si comunicare, planificare si organizare;
Creativitate.

DESCRIEREA FIRMEI

Vino sa cresti in echipa Tornado!

Stim ca vrei sa cuceresti lumea. Ca esti entuziast si pasionat si ca poti sa cresti intr-o zi cat altii intr-un an. Vino sa cresti in echipa Tornado! Suntem o familie. De aici pleaca si puterea noastra. Din puterea grupului.

Dupa 17 ani in piata distributiei de IT, avem aceeasi pofta de a castiga! Fiind o companie antreprenoriala, apreciem initiativa, implicarea si orientarea spre rezultate. Ai ocazia sa dovedesti ca esti bun, iar in schimb noi iti vom imparta¿i din cuno¿tin¿ele noastre si te vom ajuta sa i¿i dezvol¿i abilit¿¿ile prin coaching, cursuri de abilitati functionale si manageriale. Iti vom oferi oportunit¿¿i de evolu¿ie si ocazia sa fii st¿p¿nul propriei tale cariere prin sistemul nostru de recrutare interna pentru toate pozitiile.

Lider de piata, Tornado Sistems este cea mai mare companie ce activeaza in domeniul distributiei IT&C din Romania, cu sedii in Bucuresti, Chitila, Constanta, Giurgiu si cu o filiala in plina expansiune in Bulgaria. Avand deja traditie in domeniu, compania are un portofoliu foarte vast de produse si servicii IT&C. Tornado are in prezent o retea nationala de peste 2500 de reselleri si parteneriate strategice cu cei mai importanti furnizori internationali.