DJ/Moderator Radio

RockInside

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Moderarea de emisiuni radio pe tema muzicii rock/prezentarea stirilor dupa grila de programe/crearea si difuzarea unui playlist muzical.
- Angajatul trebuie sa fie la curent cu absolut toate noutatile si stirile legate de trupe/artisti rock romanesti, teatru, filme si alte evenimente.
*programul radio este gandit deocamdata pentru 4 ore, iar intervalul poate fi ales de comun acord de catre colaborator in functie de grila de programe si de programul personal.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie:

- Sa aiba cursivitate in exprimare, atat orala cat si scrisa,
- Sa nu aiba probleme in cunoasterea gramaticii limbii romane (cei care nu o stapanesc perfect rugam sa nu aplice),
- Sa aiba tangente cu muzica rock romaneasca si nu numai (este o conditie).

*experienta in moderarea emisiunilor de radio sau orice activitate in radio reprezinta un avantaj.
*pentru inceput jobul se adreseaza studentilor voluntari, cu posibilitatea de plata in momentul in care firma intra pe profit.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Lucrul intr-o echipa tanara, degajata si care impartaseste pasiunea pentru muzica rock,
- Posibilitatea de a lega o colaborare pe termen lung si de a dezvolta o cariera in radio,
- Oportunitatea de a participa la diverse evenimente (concerte, festivaluri, premiere de teatru/film) in vederea redactarii de articole,
- Acumularea de experienta, dar si evidentierea abilitatilor si a priceperii tale ca tanar moderator in radio.

Rock Inside este un proiect media ce va prinde contur in primavara acestui an si va reprezenta o planforma de informare si entertainment a publicului ascultator de muzica rock (va contine stiri de ultima ora, videoclipuri, radio etc).