DIRECTOR VANZARI

PROMO DESIGN CONSTRUCT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii
- realizarea si implementarea strategiei de vanzari si marketing in scopul maximizarii profitului financiar al companiei (organizare, forecast, bugetare, promovare, recuperare creante, consultanta pre/post-vanzare etc)
- gestionarea portofoliului de clienti pe principiul calitatii serviciilor oferite
- dezvoltare de business (identificarea de noi clienti si solutii, canale si piete)
- derularea de analize periodice ale pietei (concurenti, furnizori, clienti, produse)
- analizarea ciclului de viata al produselor din portofoliu, optimizarea stocurilor si gamei de produse
- crearea, dezvoltarea si gestionarea performantelor echipei de vanzari

CERINTE

• studii superioare, de preferat economice
• experienta de minim 5 ani intr-o functie similara, din care 2 an in domeniul decoratiunilor si finisajelor interioare / exterioare
• notiuni si abilitati avansate de vanzare si negociere
• abilitati excelente de comunicare
• capacitate superioara de lucru in echipa
• orientare spre rezultate
• adaptabilitate
• atitudine pozitiva
• perseverenta
• dinamism
• initiativa
• corectitudine si loialitate
• cunostinte avansate de utilizare MS Office
• engleza nivel avansat
• permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

Corelate cu performanta

PROMO DESIGN CONSTRUCT este o companie specializata pe importurile si distributia de produse pentru decoratiuni si finisaje interioare / exterioare, instalatii sanitare si electrice, scule si echipamente de protectie, sisteme complete de aerisire si ventilatie.