Director Tehnic Retea Abatoare

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA recruteaza pentru clientul sau, unul dintre principalii producatori si distribuitori de carne de pui, candidatul potrivit pentru eficientizarea activitatii de productie din cadrul abatoarelor din intreaga tara :
Coordoneaza la nivel national activitatea tehnica de productie pentru reteaua de abatoare;
Gestioneaza procesele de productie de la nivelul fermelor in termeni de aplicare a normelor legislative, de calitate si protectie;
Dezvolta si implementeaza proceduri de utilizare a echipamentelor si utilajelor specifice in procesul de fabricatie;
Implementeaza programe de pregatire pentru personalul din abatoare in ceea ce priveste utilizarea echipamentelor specifice;
Analizeaza datele de productie si stabileste programe de eficienta a proceselor de productie si a costurilor aferente acesteia, asigurand randamentul de productie;
Actioneaza in scopul de a elimina cauzele care determina o eficienta scazuta a procesului de productie si propune solutii pentru imbunatatirea acesteia si reducerea costurilor de productie;
Cunoaste si aplica normele de biosecturitate si siguranta alimentara.

CERINTE

Studii superioare (absolvent industrie alimentara, medicina veterinara, utilaje alimentare);
Minim 5 ani experienta relevanta in cadrul unei unitati de procesare carne (conditie necesara)
Minim 3 ani experienta manageriala;
Bun coordonator;
Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
Carnet Auto categoria B
Disponibilitatea de a efectua deplasari in tara;
Orientare catre solutii;
Limba engleza-fluent;
Cunostinte PC-MS office.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 15 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta in resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurari, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox etc.