DIRECTOR TEHNIC RETAIL

SC BRICOSTORE Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea indeplinii obiectivelor strategice si financiare aferente fiecarui proiect;
- intocmirea si implementarea “follow-up lists” pentru monitorizarea rezultatelor departamentelor si a comunicarii interdepartamentale;
- participarea la negocieri de contracte cu clientii si furnizorii, precum si la activitatea de obtinere a creditelor pentru dezvoltare imobiliara;
- coordonarea activitatii departamentului tehnic;
- participarea la receptiile lucrarilor de constructii;
- mentinerea legaturii cu toate persoanele implicate in proiecte;
- raporarea periodica a situatiei proiectelor in curs;

CERINTE

- studii superioare finalizate (profil tehnic, preferabil constructii);
- cunostinte solide operare PC (Office si programe specifice Auto Cad);
- cunostinte limba engleza / franceza la un nivel avansat;
- permis auto categoria B;
- cunostinte tehnice in domeniul constructiilor;
- experienta in coordonarea proiectelor de constructii minim 3 ani;
- experienta in coordonarea unei echipe;
- persoana responsabila, serioasa, sociabila.

BENEFICII OFERITE

- pregatire tehnica;
- integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
- salariu atractiv.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul \"savoir-faire\" francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 4 in tara, respectiv Brasov, Ploiesti, Constanta si Pitesti.