Director Tehnic - Retail

SC AVRIG 35 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza indeplinirea obiectivelor strategice si financiare aferente fiecarui proiect
- Coordoneaza implementarea resurselor care vor fi implicate in fiecare etapa a proiectelor
- Intocmeste si implementeaza “follow-up lists” pentru monitorizarea rezultatelor departamentelor si a comunicarii interdepartamentale
- Participa la negocieri de contracte cu clientii si furnizorii, precum si la activitatea de obtinere a creditelor pentru dezvoltare imobiliara
- Organizeaza si coordoneza pentru fiecare proiect:
- analize de evaluare a bugetelor
- analize de planificare a proiectelor
- situatii centralizate a planificarilor lucrarilor de constructii, a activitatilor financiare si a celor administrative
- respectarea incadrarii in termen a proiectelor
- Coordoneaza personalul din cadrul departamentului tehnic, participa la evaluarea lor
- Participa la receptii lucrari de constructii;
- Coordoneaza impreuna cu departamentul financiar contabil urmarirea incasarilor si platilor aferente proiectelor
- Mentine legatura cu managementul superior referitor la stadiul proiectelor

CERINTE

- Absolvent de studii superioare in domeniul constructiilor
- Experienta solida in project management minim 5 anis.
- Cunostinte MS Office si Auto Cad, Primavera reprezinta un avantaj.
- Limba engleza – fluent, limba franceza de preferat

Avrig 35 SRL este una dintre cele mai dinamice companii de investitii si dezvoltari de proiecte in domeniul imobiliar din Romania.
Fondata in 1999 de patru investitori americani, firma se bazeaza pe vasta experienta internationala a actionarilor sai pentru a aborda proiecte imobiliare foarte ambitioase. Printre acestea se numara constructia de centre de afaceri, refacerea la standarde occidentale a unor locatii deja existente si relansarea lor pe piata, managementul si operarea cladirilor de birouri, etc.
Transparenta, respectarea bugetelor si termenelor de executie a adus echipei si firmei renumele unui partener corect si eficient, Avrig 35 avand deja colaborari cu importante fonduri imobiliare din afara Romaniei.
Compania ofera solutii complete, moderne, de finantare, ajutand investitorii sa profite de adevaratul potential al pietei imobiliare romanesti.
Avrig 35 a finalizat deja mai multe cladiri, de la Berthelot 59 (cu o arie de 1.300 m2) pana la Charles de Gaulle Plaza, cel mai important imobil din portofoliul companiei pana la aceasta data (40.000 m2).