DIRECTOR TEHNIC

U MEDIA STORE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-coordoneaza intregul department din punct de vedere tehnic;
-realizeaza bugetul departametului tehnic;
-se ocupa de achizitii;
-mod riguros de organizare a propriei activitati;
-responsabilitate;
-dinamism;
-abilitati de comunicare si relationare la orice nivel;
-rezistenta la stress si program prelungit;
-receptivitate la nou;
-capacitate de a negocia, de a lucra dupa un sistem de prioritati si de a lua decizii.

CERINTE

-studii superioare tehnice (Electronica, Electrotehnica, Automatica );
-experienta pe o pozitie similara – 1-2 ani;
-operare avansata in administrare Microsoft Windows XP/2003 Server/SQL – Server;
-aplicatii Office+Ms Project, LINUX;
-cunostinte TCP/IP;
-securitate retele si date;
-administrare retele;
-cunostinte de limba engleza, scris si vorbit;
-abilitati de operare PC – MS Office;

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant, in functie de experienta;
-Mediu de lucru atractiv;
-Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica;

Membra a grupului UTI, compania U Media Store a fost infiintata din dorinta de a largi gama de produse si servicii tehnologice prin canale de ‘new media’,internet, 3G, interactivitate si catre piata de divertisment, avand ca public tinta tineri intre 15 si 25 de ani (largit, 13 - 35 ani).
UTV este primul produs U Media Store care exprima intentiile companiei privind produsele si serviciile multimedia. Prin natura sa de televiziune interactiva, UTV este o prezenta unica pe piata media din Romania, definita pe langa interactivitate de serviciile inovative si pachetul grafic utilizat, precum si de lipsa VJ-ilor si a prezentatorilor.
Programul muzical non-stop al postului este alcatuit exclusiv din videoclipuri muzicale – hit-uri internationale (60%) si romanesti (40%), telespectatorii avand posibilitatea de a alege prin vot urmatorul videoclip difuzat dintre doua videoclipuri.