Director Sucursala

Tramex Transport si Logistica Impex SCS

Job expirat

RESPONSABILITATI

În cadrul agenției, misiunea dvs este aceea de a dezvolta activitatea de intermediere in transport, ceea ce prespune rezolvarea in numele si pentru clientii companiei, a tuturor problemelor legate de încărcare completă și parțială în domeniu transportului rutier de marfa.
Ca director de sucursală, veti avea sarcina să controlați activitatea unui centru de profit, în cel mai bun mod, in interesul companiei si sa coordonati o echipa dinamica si dornica sa reuseasca.
Cautam o persoana autonoma, pregatita sa faca fata provocarilor si să gestioneze agenția zi de zi, cu scopul de a dezvolta afacerea.
Sarcini:
Recrutarea și gestionarea personalului și în special a echipei de dispeceri.
Repartizarea zilnica si pe termen mediu, a sarcinilor catre angajati.
Optimizare marjelor de vânzare de transport.
Prospectarea pietelor și dezvoltarea portofoliului de clienți.
Managementul litigiilor

CERINTE

- cunoasterea limbii franceze este obligatorie, limba engleza constituie un plus
- versatilitate si flexibilitate;
- capacitatea de a desfasura activitati diverse si de a trece de la o sarcina la alta, in scurt timp, in functie de urgente;
- capacitate ridicata de gestionare a stresului si neprevazutului;
- spirit comercial si orientare catre client;
- bun comunicator si mediator in situatii conflictuale
Experienta in managementul unui centru de profit este apreciata, precum si experienta in vanzari, combinata cu management de personal.
- Detinerea permisului de conducere cat B si o buna cunoastere a utilizarii computerului, sunt esentiale

BENEFICII OFERITE

Vă rugam sa mentionati in CV, pretentiile dvs salariale.

DESCRIEREA FIRMEI

Transport rutier intern si international
Transport in regim de grupaj sau camioane complete
Transport expres(pana la 3,5 to)
Transport de marfuri periculoase (A.D.R)
Transport agabaritic
Transport frigorific
Logistica si distributie