Director Resurse Umane Grup SCR

SC INAV SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborează împreună cu managementul societăților din Grupul SCR proiectele anuale in domeniul resurselor umane
- Analizează asigurarea cu forță de munca a societăților si stabilește programul de utilizare eficienta a resurselor umane
- Întocmește planurile de succesiune si le gestionează pentru nivelele I si II
- Organizează recrutarea de manageri de nivel I si II
- Coordonează activitatea de instruire profesionala a resurselor umane pentru societăți
- Organizează evaluarea periodica a personalului si valorifica rezultatele evaluării
- Colaborează cu firme de specialitate (recrutare, instruire, etc) pentru rezolvarea problemelor de resurse umane ale Grupului SCR
- Urmărește Contractele Colective de Munca (negociere, respectarea legislației si a intereselor Grupului SCR)
- Participa la rezolvarea conflictelor de munca si crearea unui climat corespunzător de munca
- Asigura o comunicare eficienta si permanenta intre conducerea Grupului SCR si colectivele de salariați, manageri, etc
- Urmărește realizarea unei bune comunicări cu autoritățile pe probleme de personal

CERINTE

- Cunoștințe de legislația muncii, analiza economica, elemente de psihologia muncii, Managementul Resurselor Umane
- Studii superioare (psihologie, drept, economie, management)
- Cunoștințe avansate de limba engleza scris si vorbit
- Pachet Microsoft Office - avansat
- Permis de conducere
- Disponibilitate de deplasare in tara
- Persoana cu inițiativa, discreta, empatica, echilibrata si responsabila
- Persoana dinamica
- Capacitate de analiza si sinteza a informațiilor
- Persoana cu abilitați de auto-coordonare
- Foarte bune abilitați de comunicare

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Posibilitatea de a lucra într-un grup industrial divers

Institut de cercetare - dezvoltare. Societate membra a Grupului SCR