DIRECTOR RESURSE UMANE CENTRU COMERCIAL

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Definirea si implementarea proceselor de Resurse Umane necesare organizatiei: managementul performatei individuale, recrutare, compensare si benficii, procese administrative de resurse umane
- Definirea si implementarea principalii indicatori de performanta si instrumentele de monitorizare pentru ariile de resurse umane definite (de ex: rata de angajare, rata de retentie, % de persoane care au beneficiat de evaluari individuale etc) ;
- Sa elaboreze bugetele de resurse umane
- Sa integreze procesele, procedurile, bugetele si indicatorii de performanta in rapoarte periodice unitare de prezentare a modelului operational detaliat pentru zona de activitate – Resurse Umane
- Structurarea si organizarea departamentului de resurse umane
- Crearea de proceduri interne si politici de resurse umane
- Crearea, structurarea si implementarea unui sistem de evaluare a performantelor
- Organizeaza si coordoneaza activitatile de retribuire lunara (salarizare, comisoane, prime) si de administrare a dosarelor de personal
- Coordonarea activitatilor de administrare personal (dosarele de personal ale angajatilor)
- Consiliaza managerii privitor la relatiile cu angajatii, conform legislatiei muncii
- Se implica in activitatile companiei si propune solutii optime in organizarea resurselor interne si solutionarea diverselor problematici
- Asigura realizarea in bune conditii a procesului de recrutare si inductie a noilor angajati
- Asigura procesul de inductie prin planificarea orientarii noilor angajati in vederea integrarii acestora in companie
- Gestioneaza procesul de recrutare si selectie al companiei;
- Realizeaza si actualizeaza organigrama companiei;
- Gestioneaza procesul de evaluare a performantelor angajatilor si propune solutii de imbunatatire a rezultatelor;
- Coordoneaza proiectele de resurse umane (analiza posturilor, comunicare interdepartamentala, etc);
- Revizuieste la cerere, impreuna cu sefii de departamente, fisele de post;
- Respecta si optimizeaza procedurile de resurse umane
- Realizeaza evaluarea profesionala, organizeaza si conduce programe de training si formare pentru angajati
- Propune metode de dezvoltare profesionala, de motivare si de promovarea a angajatilor
- Se implica activ in derularea proiectelor companiei, la nivel general.

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Minim 5 ani experienta in domeniul resurselor umane; minim 3 ani pe o pozitie similara
- Limba Engleza - nivel avansat
- Experienta in recrutarea personalului middle level si top management
- Experienta in procese de integrare/inductie a noilor angajati
- Experienta relevanta in derularea proceselor de evaluare
- Bune cunostinte despre comportamentul organizational
- Cunostinte solide de legislatie a muncii
- Excelente abilitati de comunicare
- Excelente abilitati de prezentare
- Excelente calitati organizatorice, nivel inalt al acuratetei muncii, atentie la detaliu
- Excelenta cunoastere a legislatiei muncii (legi, metodologii, standarde)
- Abilitati superioare de ascultare activa si interpretare
- Orientat catre rezultate, proactiv, cu initiativa
- People and results oriented, implicat activ in procesele companiei
- Persoana dedicata, motivata si cu un puternic simt al responsabilitatii si seriozitatii.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!