Director Resurse Umane

SC REINVENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si supervizeaza activitatile de resurse umane;
- Organizeaza si coordoneaza intreg procesul de recrutare si selectie de personal pentru posturile vacante, aprobate de conducerea intreprinderii;
- Participa la trierea CV-urilor, intervievarea si testarea candidatilor si se asigura de corecta desfasurare a concursurilor scrise; comunica rezultatele candidatilor;
- Urmareste si raspunde de activitatea de stimulare a personalului, prin premii si sanctionarea persoanelor, conform normelor legale si prevederilor;
- Planifica si coordoneaza orientarea noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora in organizatie, urmarind la anumite perioade evolutia acestora, din punct de vedere a performantelor profesionale si adaptabilitatea acestora la cerintele societatii;
- Controleaza activitatea de evidenta a carnetelor de munca, inregistrarea tuturor actelor la ITM, a contractelor individuale de munca, prestari servicii, evidenta concediilor medicale, conform legislatiei in vigoare;
- Participa la solutionarea conflictelor de munca si plangerilor angajatilor si mentine o legatura stransa cu reprezentantii acestora;
- Elaboreaza proceduri de lucru in cadrul biroului, privind principalele activitati de resurse umane (recrutare si selectie, planificarea resurselor umane, instruire, evaluarea performantelor profesionale) si se asigura de respectarea acestora de catre intreg personalul biroului;
- Rezolva prompt cererile venite din partea celorlalti angajati si le trateaza nediscriminatoriu;
- Mentine la standardele unei bune functionari, aparatele din dotare si anunta orice defectiune Departamentului de Logistica;
- Executa calitativ si la termen sarcinile de serviciu;
- Pastreaza confidentialitatea rezultatelor obtinute;

- Respecta metodologiile de lucru ale domeniului sau de activitate si procedurile de sistem si de lucru, existente in cadrul societatii si urmareste ca intreg personalul din subordine, sa le cunoasca si sa le respecte;
- Supervizeaza respectarea normelor de protectia muncii si comunicarea rezultatelor controalelor managerilor;

CERINTE

- Cunoaste prevederile Contractului Colectiv de Munca Unic la Nivel National;
- Cunoaste prevederile Contractului Individual de Munca;
- Cunoaste si respecta prevederile Regulamentului de Ordine Interioara;
- Cunoaste activitatea si legislatia in vigoare specifica;
- Cunoaste legislatia de personal in vigoare;
- Poseda aptitudini de interelationare, capacitatea de a intelege comportamentul uman, de a conduce si de a motiva oamenii;
- Poseda aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii de luare de decizii, initiati;
- Persoana responsabila, organizata;
- Adaptabilitate la situatii de criza;
- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari;
- Corectitudine, receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate rezistenta la efort si stres;
-Disponibilitate la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Domeniul de activitate este consultanta comerciala si evidenta contabila, firma facand parte din grupul de firme REINVENT, existent pe piata incepand cu 1993