Director productie publicitara Grafician DTP

Globe Media Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

Director de productie Departament Productie Publicitara, Imprimare digitala de format mare, grafician DTP:
- coordonare proces productie:
-realizarea fisierelor de productie:
-incadrare in format pentru optimizare consum material
-realizarea fisierelor filmelor pentru serigrafie si tampografie: separatie de culori
-programare lucrari,
-estimare timp productie,
-urmarire proces productie, timp, calitate imprimare sau realizare
-predarea lucrarilor la calitatea solicitata
-calculatie cost productie (productie publicitara, print digital de format mare)
-aprovizionare materiale
-rapoarte de productie
-inventariere materiale si raportari stocuri
-cunostinte foarte bune Corel Draw, Photoshop, Illustrator, Excel
-avantaj cunostinte CAD 3D

CERINTE

- foarte bun coordonator si organizator
- cunostinte avansate: Corel Draw, Adobe CS Suite, CAD 3D
- cunoasterea proceselor si procedeelor de realizare a diverselor produse pe echipamente precum: plotter (eco solvent, UV), cutter, laminator, router, masa tariere etc.
- gasirea si propunerea de solutii pentru realizarea lucrarilor
- lucrul in echipa
- permis de conducere
- transmiterea raportelor de productie

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv
-comision lucrari
-posibilitate auto in cazul in care detine permis conducere cat B
-telefon
-decont transport

Globe Media Advertising este importator direct( Europa , China, Pakistan) si distribuitor de materiale promotionale (sepci, tricouri, pixuri, brichete, mingii, genti, scrumiere, brichete, ceasuri, umbrele, cadouri Paste, Craciun, 8 Martie, etc) si ofera in completare urmatoarele servicii:
- personalizarea obiectelor promotionale prin serigrafie, transfer serigrafic, transfer termic, tampografie, broderie, gravura, timbre sec, folio decalcomanie, pe orice tip de suport(plastic, metal, textil, lemn, sticla, piele etc.)
- servicii de creatie si dtp : logo design, ilustratii, machetari, vectorizari
- tipar digital si offset: carti de vizita, fluturasi, pliante,brosuri, afise, postere, mape presa, cataloage de prezentare, stickere, etc
- printuri indoor/outdoor ( bannere, mash-uri, autocolant, etc)
- semnalistica indoor/outdoor (casete luminoase, litere volumetrice –sigle, mascote, sisteme expozitionale, de tip : roll-up banner stand, pop-up stand, click frame-uri, panouri publicitare pvc, dispay-uri stiplex de diferite dimensiuni cu sustinere la sol sau pe raft, cu magnet, banda dublu-adeziva, etc)