DIRECTOR MEDICAL ADJUNCT

Medical Group Romgermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza si coordoneaza activitatea laboratoarelor pe linie medicala;
Supervizeaza implementarea procedurilor de lucru in cadrul laboratoarelor;
Asigura dezvoltarea si diversificarea serviciilor de laborator prin descoperirea de noi oportunitati;
Se preocupa de procurarea materialelor si reactivilor specifici laboratoarelor;
Estimeaza necesarul de materiale si aparatura, in vederea stabilirii planului de achizitii si investitii;
Asigura controlul intern si extern de calitate in cadrul laboratoarelor subordonate prin supervizarea efectuarii analizelor anuale ale sistemului calitatii,
Analizeaza si supervizeaza actualizare periodica a listelor oficiale de analize;
Dispune sau propune actiuni corective pentru rezolvarea neconformitatilor existente in cadrul laboratoarelor din subordine;
Asigura raportarea catre Casele de Asigurari de Sanatate;
Supervizeaza pregatirea si participarea la auditurile efectuate de casele de asigurari de sanatate;
Supervizeaza pregatirea si participarea la auditurile efectuate de catre reprezentantii RENAR.

CERINTE

Absolvent de studii universitare (bilogie, chimie,biochimie);
Experienta intr-un laborator de analize medicale minim 1 an (conditie obligatorie);
Experienta in implementarea procedurilor de managementul calitatii;
Experienta in conducerea, coordonarea si motivarea unei echipe;
Abilitati de conducere, planificare si organizare;
Abilitati in managementul proiectelor, networking si negociere;
Abilitati in elaborare si implementare de planuri strategice pentru dezvoltarea companiei;
Persoana onesta, responsabila,cu reale abilitati de comunicare, planificare si organizare;
Limba engleza - nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Posibilitati reale de promovare si perfectionare
Mediu de lucru exceptional,intr-o echipa dinamica si profesionista

Medical Group RomGerMed este este una dintre cele mai mari Companii de Servicii Medicale din Romania, fiind singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Aflata intr-o puternica expansiune, Compania RomGerMed ofera servicii medicale clinice, de laborator, Medicina de Urgenta si Medicina Muncii la nivel national.