Director Marketing si Vanzari - tour operator turism

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru activeaza in domeniul turismului, fiind tur-operator pentru una dintre cele mai atractive zone turistice din Africa de Nord. Reorganizarea companiei a reliefat necesitatea incredintarii implementarii politicii de vanzari unei singure persoane, motiv pentru care au infiintat si activat un nou post de Director Vanzari
Atributii:
- Coordonarea activitatii de vanzari a companiei
- Consolidarea relatiilor comerciale cu Clientii cheie
- Stabilirea target-urilor pentru echipa de vanzari si urmarirea realizarii acestora
- Corelarea cerintelor pietei cu oferta companiei
- Initierea si negocierea contractelor cu alti clienti importanti
- Identificarea, evaluarea si negocierea cu distribuitorii.
- Largirea portofoliului de clienti ai companiei (clienti cheie si distribuitori).
- Studierea continua si activa a pietei
- Reprezentarea companiei in relatiile cu tertii
- Dezvoltarea echipei din subordine

- Politica de marketing a companiei

CERINTE

- experienta in vanzari/marketing in agetii de turism (minim 3ani).
- studii superioare,
- training-urile in domeniul vanzarilor si al leadership-ului reprezinta un avantaj
- permis de conducere categoria B,
- cunostiinte PC
- prezenta agreabila, tinuta business.
- abilitati certe de comunicare si negociere
- engleza fluent, franceza conversational

BENEFICII OFERITE

- cel putin motivante
- salariu de baza plus comision

NEFERTITI Human Capital Consulting este una din putinele companii de resurse umane ce iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.

Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.