Director Marketing si Vanzari

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza planul anual de marketing si vanzari precum si strategia generala pentru realizarea obiectivelor (cifre de afaceri anuale si trimestriale, volume de vanzari pe categorii de produse si categorii de clienti, strategia de marketing).
- Supervizeaza direct activitatea Account managerilor si Directorului Marketing, analizeaza rapoartele emise de acestia si stabileste actiunile necesare a fi intreprinse in activitatea curenta;
- Asigura toate resursele necesare desfasurarii activitatii de marketing – vanzari si crearii conditiilor optime pentru satisfactia clientilor, colaborand cu directorii de departamente si directorul general;
- Verifica activitatea tuturor angajatilor din cadrul departamentului, asigura coaching-ul si lucrul in echipa al acestora;
- Stabileste si actualizeaza, impreuna cu Account Managerii si Directorul Marketing, lista de furnizori agreati si negociaza cu acestia contractele de furnizare, conditiile comerciale, bugetele alocate, obiectivele comune;
- Aloca bugetul conform planului anual si trimestrial si tine evidenta cheltuielilor departamentului;

CERINTE

Clientul nostru, o companie importanta din domeniul IT, doreste sa alature echipei sale un profesionist cu experienta in vanzari dublata de reale competente in domeniul marketingului, pentru a ocupa pozitia de Director Marketing si Vanzari.

Candidatii potriviti ar trebui sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- Diploma universitara economica, studii post-universitare de specialitate si management executiv.
- Aptitudini mangeriale, leadership; sa lucreze bine in echipa si sa aiba experienta de coordonare
- Experienta combinata pe sales si marketing
- Experienta de vanzari intr-o companie de IT este un plus
- Experienta internationala in companii similare este un plus
- Limba engleza – nivel avansat
- Excelente abilitati de comunicare ¿i prezentare
- Bune abilitati de negociere

Fondata in 1982, Grafton Recruitment a devenit o firma de renume mondial in domeniul furnizarii de solutii de top in Resurse Umane, inregistrand o crestere impresionanta in ultimii 5 ani de activitate. Reteaua formata din 76 de sucursale operationale acopera in prezent 19 tari, dintre care amintim: Marea Britanie, Irlanda, Chile, China, Cehia, Slovacia, Hong Kong, Ungaria, Polonia, Lituania, Romania, Rusia, Singapore, Portugalia, Franta, Austria, Belgia, Turcia si Emiratele Arabe Unite.

Oferim in prezent recrutare si selectie de personal permanent sau temporar in aproape toate domeniile de activitate. Pe parcursul dezvoltarii noastre, am construit o impresionanta echipa de specialisti si consultanti cu solide cunostinte si experienta in Finante, Contabilitate si Banci, IT & Telecomunicatii, Inginerie, Administratie, Resurse Umane & Legal, Pharma, Vanzari si Marketing sau plasare de personal temporar. Suntem afiliati mai multor organizatii internationale cu vasta expertiza in domeniu. Grafton Recruitment a primit de doua ori distinctia “Queen¿s Award for Enterprise”, decernat¿ companiilor de top din Marea Britanie.