Director Marketing si PR

Lida Broker de Asigurare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta, implementeaza si conduce strategii de vanzari si de pastrare a relatiilor cu clientii. Realizeaza profile de clienti si planuri de marketing

Activitati principale:
Implementeaza marketing-ul companiei si strategii de piata
Asigura dezvoltarea pietii pentru accesul de noi produse
Identifica piete noi si dezvolta programe de marketing corespunzatoare
Monitorizeaza pozitionarea si strategiile de marketing ale companiei
Lucreaza in stransa colaborare cu departamentul de vanzari pentru a intelege calitatile si cerintele unice ale procesului de vanzare legate de produse si servicii
Lucreaza cu agentii de cercetare de piata sau agentii de publicitate
Supervizeaza cercetarea de piata si sondajele de piata
Stabileste metodologia de cercetare
Realizeaza analize de competitivitate si identifica schimbari locale in piata. Ofera concluzii si identifica oportunitati si pericole
Evalueaza si segmenteaza nevoile clientilor
Supervizeaza rapoartele despre cererile de produse si dezvoltarile structurule
Stimuleaza si monitorizeaza vanzarile cu promotii in anumite indicatii de marketing
Comunica si promoveaza compania si produsele sale si sustine lansarea de produse noi pe piata
Elaboreaza identitatea de brand a companiei si strategia de comunicare a identitatii de brand
Participa la realizarea materialelor de comunicare si promovare a companiei si produselor (concepere campanii, materiale promotionale etc)
Culege informatii din industrie si le prelucreaza sub forma de analize/rapoarte etc
Organizeaza/coordoneaza participarea companiei la targuri, expozitii, conferinte
Coordoneaza activitatea site-ului companiei

CERINTE

Energic, vizionar si strateg, entuziast
Absolvent studii superioare
Experienta intr-un departament de Marketing&PR, ca director sau sef serviciu.
Abilitati de a conduce diverse proiecte simultan
Abilitati de a conduce proiecte complexe spre succes
Cunoasterea limbii engleze
Excelente abilitati de comunicare
Orientare catre rezultate

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil
autoturism de serviciu
telefon mobil
laptop

Broker de Asigurari, parteneriate cu majoritatea companiilor de asigurari din piata, asigurari de viata si asigurari generale, auto, non-auto, sanatate.