Director Marketing si Comunicare

SC REINVENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conceperea si implementarea politicilor de marketing;
Controlul asupra aplicarii si respectarii politicilor de marketing;
Conceperea strategiilor de comunicare, pozitionare;
Identifica potentiali clienti si initiaza colaborari;
Urmareste realizarea obiectivelor si indeplinirea indicatorilor stabiliti;
Se implica in procesul de recrutare pentru posturile vacante din departamentul pe care il coordoneaza;
Monitorizare concurenta;
Concepe si organizeaza evenimente si campanii pentru promovarea imaginii companiei;
Dezvolta si administreaza baza de date a clientilor;
Se implica in activitati de cercertare a pietei (concepe studii de piata, aplica/deleaga/coordoneaza aplicarea acestora).

CERINTE

Studii superioare de specialitate (Marketing, Comunicare, Relatii Publice)
Experienta: minim 3 ani
Limba engleza nivel mediu/avansat;
Cunoasterea pietei locale si a mediului de afaceri;
Cunoasterea avansata a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express);
Cunostinte SEO;
Experienta in online;
Capacitate de analiza si sinteza;
Excelente capacitati de comunicare verbala si scrisa;
Atentie la detalii;
Capacitati organizatorice;
Abilitati de negociere si consultanta;
Aspect fizic placut, tinuta office;
Punctual, prompt, amabil.

BENEFICII OFERITE

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Domeniul de activitate este consultanta comerciala si evidenta contabila, firma facand parte din grupul de firme REINVENT, existent pe piata incepand cu 1993