DIRECTOR MARKETING

TOP LINE MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
Stabileste strategia de marketing pentru fiecare brand in parte;
Concepe, elaboreaza si implementeaza campanii si planuri de marketing;
Stabileste politica de relatii publice si mentine legatura cu principalele canale de media;
Asigura managementul echipei de marketing, relatii publice si grafica-design;

Realizeaza analize de piata privind clientii, concurenta, structura pietei specifice si evolutia acesteia;
Realizeaza si prezinta la solicitarea superiorului direct rapoarte de marketing;
Intocmeste ofertele de produse, mapele de prezentare ale produselor;
Elaboreaza materialele necesare in prezentarile de produse care au loc cu ocazia targurilor si expozitiilor;
Gestioneaza relatia cu colaboratorii si funizorii companiei;
Organizeaza diverse evenimente ale companiei;

CERINTE

- cunostinte relevante de marketing si publicitate;
- experienţă anterioara de lucru de minim 2 ani intr-o pozitie similara sau de minim 5 ani in activitate de marketing si trade marketing;
- cunostinte minime despre piata de profil ( piata produselor cosmeticelor si a aparaturii specifice);

- excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa
- excelente abilitati de negociere si persuasiune;
- bune abilitati de culegere si analiza de date si informatii;
- orientare catre atingerea rezultatelor;
- cunostinte avansate de limba engleză;

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv,
-oportunitati de dezvoltare a carierei

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, cosmetica-SPA-manichiura-pedichiura, fitness.