Director marketing

SC DE SILVA INTERMED SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sa supravegheze piata si sa faca analiza de piata;
- sa evalueze dezvoltarea si tintele de pe piata;
- sa faca studii de marketing;
- sa supravegheze si sa analizeze preferintele clientilor;
- sa monitorizeze concurenta;
- sa defineasca grupele de bunuri si servicii în perspectiva;
- sa defineasca eventualii cumparatori si pietele de desfacere;
- sa atraga atentia imediat conducerii companiei în caz de esec pe piata si asupra nevoii de schimbare din aceste motive;
- sa faca propuneri de productie, de implementare, de afaceri si de economie în cadrul companiei în functie de situatia de pe piata în conformitate cu mijloacele tehnologice si financiare existente în companie;
- sa întocmeasca planuri complexe de marketing;
- sa asigure participarea companiei la expozitii si târguri si sa se preocupe de desfasurarea activitatilor legate de acest lucru;
- sa tina evidenta clientilor si a potentialilor clienti si sa încheie contracte cu acestia
- sa atraga atentia conducerii cu privire la nevoia de a lua parte la anumite evenimente profesionale si sociale;
- sa coopereze cu alte sectiuni ale companiei, în primul rând cu departamentele de productie si de contabilitate;
- sa coopereze cu agentii de publicitate si agentii de analize de marketing, folosind serviciile acestora.

CERINTE

- Studii superioare de marketing
- Experienta relevanta in marketing (min 3 ani)
- Cunostinte specifice – marketing, vanzari, negociere
- Cunostinte operare PC
- Foarte buna capacitate de analiza, sinteza, interpretare si decizie
- Reponsabilitate, seriozitate, integritate,
- Parteneriat si munca in echipa,
- Capacitate de a comunica eficient
- Inovativ, motivat de rezultat, orientat spre client,
- Focalizare pe eficienta si gandire de perspectiva,
- Interes catre nou si imbunatatire a activitatii

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant in functie de experienta;
- tichete de masa;
- telefon;
- masina

Firma importatoare si distribuitoare produse alimentare de marca