Director Marketing

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Managementul importurilor:
- previzionarea, organizarea, monitorizarea importurilor de marfa pe baza informa¿iilor de la departament Sales si a informa¿iilor de la Product Managerii din subordine;
- monitorizarea desfasurarii in bune condi¿ii a tuturor rela¿iilor cu furnizorii externi de m¿rfuri;
- negocierea contractelor cu furnizorii aronda¿i si monitorizarea rela¿iilor cu furnizorii pentru personalul alocat in subordine;

2. Marketing general:
- stabilirea strategiei de marketing a companiei prin corelarea:
* studiului de pia¿a externa (preturi, produse, furnizori, trenduri pe pia¿a, etc.) - realizat cu sus¿inerea personalului din subordine;
* studiului de pia¿a interna (preturi, produse, categorii de clien¿i, trenduri, etc.)- realizat cu sprijinul departamentului Vânz¿ri;
* studiului caracteristicilor produselor comercializate de companie versus produse comercializate de competitori - realizat cu sprijinul departamentului Tehnic;
* analizei financiare - realizat cu sprijinul departamentului Economic.
- implementarea planului de marketing.

3. Marketing brand companie:
- determinarea strategiei de promovare a imaginii companiei c¿tre ter¿i si implementarea ei la nivelul companiei;
- asigurarea func¿ionarii optime a site-ului companiei.

4. Conducerea, organizarea, motivarea si preg¿tirea personalului din subordine:
- Urm¿rirea rezultatelor angaja¿ilor din subordine (modul in care isi îndeplinesc sarcinile
de serviciu);
- Evaluarea anuala a subordona¿ilor.

CERINTE

- studii superioare, licentiat studii tehnice: Electronica si Telecomunicatii;
- experien¿a minim 3 ani pe o pozi¿ie similara, preferabil din IT&C (importuri si distribu¿ie);
- cunostinte aprofundate de management de marketing;
- cunostinte aprofundate in domeniul IT&C;
- cunostinte aprofundate despre management organizational;
- capacitati generale de management (previzionare, planificare, organizare, control, evaluare);
- abilita¿i excelente de comunicare si lucru in echipa;
- gândire strategica si orientare pe rezultate;
- capacitate de decizie in condi¿ii de risc si management al timpului;
- capacitate de analiza si sinteza;
- capacitate de încadrare in termene;
- capacitate de prioritizare a sarcinilor;
- ambi¿ios, cu minte deschisa, personalitate puternica, doritor sa se perfec¿ioneze si sa invete.

BENEFICII OFERITE

Perioada de proba de 3 luni:
- salariu fix (4000-4500 RON net), telefon serviciu, decont benzina masina personala;

Perioada urmatoare:
- salariu fix (4500-5000 RON net), masina de serviciu, asigurare medicala, telefon de serviciu; Prima de Paste ( 50% din salariu),
Prima Craciun ( 100% din salariu),
Prima pentru copil de 1 iunie,
Prima de fidelitate dupa primii 2 ani in companie.

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o agentie de recrutare si plasare de personal. www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro
Recrutam pentru clientul nostru, companie romaneasca prezenta pe piata IT&C din anul 1994, avand ca profil distributia la nivel national de echipamente de comunicatii de inalta tehnologie.