DIRECTOR MARKETING

S.C. Midal Interfrig Cluj S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce strategic si operativ departamentul de marketing;

- Planifica,coordoneaza si analizeaza activitatea de marketing;

- Organizeaza si coordoneaza cercetari de piata;

- Este responsabil cu politica de promovare a companiei;

- Stabileste,urmareste si este responsabil pentru atingerea obiectivelor de marketing;

- Urmareste piata si evalueaza mediul de marketing;

- Monitorizeaza actiunile concurentilor,intocmeste si mentine o baza de date cu acestia,le evalueaza principalele activitati de marketing,estimeaza bugetele si implicatiile acestor actiuni;

- Urmareste incadrarea in bugetul alocat;

- Coordoneaza crearea si producerea materialelor promotionale(audio,video,tiparite..)

- Realizeaza baze de date cu informatii legate de activitatea de marketing:clienti,concurenti,campanii,oferte,studii de piata etc;

- Stabileste si propune conducerii calendarul de evenimente la care firma va participa (targuri,prezentari,expozitii etc)

- Raspunde de negocierea si incheierea contractelor specifice departamentului (cu furnizorii de productie publicitara,de design, cu organizatorii de evenimente etc)

- Este responsabil cu analiza pietelor si a comportamentului cumparatorului, analiza pietelor de afaceri si a comportamentului orgazitional;
Identifica segmente de piata si selecteaza piete "tinta".

CERINTE

- Studii superioare de specialitate in marketing;

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;

- Abilitati de analiza si planificare;

- Experienta in realizarea proiectelor si analizelor de marketing;

- Creativitate si initiativa;

- Atentie la detalii;

- Bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);

- Bune cunostinte de operare PC-Word, Excel, Power Point, Internet

- Carnet de conducere cat.B;

- Disponibilitate pentru deplasari;

- Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

S.C. Midal Interfrig Cluj S.R.L. s-a infiintat in anul 1999, avand ca obiect principal de activitate comercializarea echipamentelor frigorifice.SC Midal Interfrig Cluj este filiala grupului de firme Midal. MIDAL reprezinta deja un nume de referinta in tehnica frigului, calitatea produselor si serviciilor sale fiind bine cunoscute pe piata interna si externa.