Director Marketing

Asociatia `Pupaza din tei`

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza si coordoneaza activitatea Departamentelor Marketing si Vanzari (spatiile de reclama in ziar , emisiunea TV si in cadrul proiectelor cu specific BTL; Abonamente, Franciza, s.a.)
- analizeaza piata specifica si identifica directiile de actiune si de dezvoltare
- realizeaza cercetari de marketing si identifica profilul clientului si pozitionarea ofertei
- elaboreaza strategia de marketing si vanzari
- analizeaza vanzarile (la toate produsele si serviciile), realizeaza follow-up-ul si propune masuri de crestere a acestora si monitorizareza concurenta,
- dezvolta portofoliul de clienti;

CERINTE

- abilitatea si placerea de a lucra cu copiii!
- experienta in vanzari si marketing, preferabil in domeniul media
- calitati manageriale superioare
- excelente abilitati de comunicare si negociere, spirit de echipa, flexibilitate si dinamism;
- capacitate de analiza si sinteza si de a lucra cu deadline-uri
- cunosterea unei limbi straine si detinerea permisului de conducere categoria B, reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu placut de lucru
- program flexibil
- salariu fix comisioane si bonusuri corelate cu rezultatele, masina de serviciu si telefon mobil

ONG ce are ca proiect principal ziarul scris si manageriat de copii, `Pupaza din tei` ce este distribuit prin chiscurile RODIPET din toata tara. De asemenea organizeaza aproape in fiecare luna cate o activitate speciala pentru copii si pentru parintii acestora. Festivalul ¿Pupaza din tei¿, Cenaclul ¿Pupaza din tei¿, Programele ¿Lasati copiii sa vorbeasca! Au dreptul!¿, ¿Lasati copiii sa citeasca!¿ si Clubul `Pupaza din tei` sunt doar cateva dintre proiectele pe care le desfasuram in prezent. La toate acestea se alatura postul de radio pe internet ¿Radio Pupaza din tei¿ si emisiunea TV ¿Stirile Pupaza din tei¿ in care tot copiii sunt actorii principali, pe care le vom lansa in perioada urmatoare.