DIRECTOR MARKETING

WINMARKT S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABIITATI:

- Definirea strategiei de marketing, pregatirea si prezentarea planurilor de marketing

- Efectuarea de studii de piata pentru pozitionarea corecta a ofertei ¿WINMARKT¿; cercetari de marketing si identificarea profilului clientului ¿WINMARKT¿

- Crearea si implementarea programelor de marketing in colaborare cu departamentul PR

- Mentinerea relatiilor cu agentii de research si statistica

- Monitorizarea concurentei, analize SWOT

- Follow-up al tuturor campaniilor de marketing/publicitate derulate in reteaua WINMARKT, inclusiv cheltuieli

- Identificarea potentialilor clienti prin participarea la diverse targuri, expozitii, simpozioane

- Sprijinirea directa a echipei de vanzari prin transmiterea informatiilor specifice

- Realizarea unor raportari specifice adresate directorului general si sprijinirea in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate al organizatiei

CERINTE

STUDII:

- Licentiat al Academiei de Studii Economice, specializarea Marketing;
- Facultativ alte specializari;

- Vechime de cel putin 3 ani in domeniu (de preferat persoane care au ocupat posturi similare, care au avut contact cu agentii de publicitate si au participat la organizarea unor programe de marketing)

- Cunostinte bune de limba engleza

- Cunostinte foarte bune de operare computere in MSOffice.

- Persoana ambitioasa, cu minte deschisa, personalitate puternica, dornoica de perfectionare continua

- Capacitate de a lucra cu date limite, sub stres, program prelungit

- Capacitatea de a avea atentie distributiva

- Bun negociator

- Disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Unica retea de magazine universale din Romania