DIRECTOR MAGAZIN

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cea mai mare retea de supermarket-uri prezente
in 5 localitati, comercializand produse de larg consum, cautam URGENT pentru Bucuresti datorita extinderii
Responsabilitati
Asigura functionarea, administrarea si profitabilitatea magazinului;
Responsabil de imaginea publica a magazinului;
Responsabil de administrarea personalului din subordine, organizarea sedintelor;
Respecta si impune conceptele si procedurile comerciale primite de la superiori;
Respecta structurile si nomenclatoarele de produse;
Asigura atingerea obiectivelor de profitabilitate ale magazinului;
Stabileste si implementeaza pozitionarile secundare;
Dezvolta strategii pentru eficientizarea activitatii personalului din magazin;
Intocmeste bugetul lunar de venituri si cheltuieli si rapoarte analitice lunare ale vanzarilor si cheltuielilor;
Controleaza si imbunatateste constant calitatea serviciilor oferite clientilor;
Controleaza zilnic si corecteaza daca e necesar comenzile emise de catre Sefii de raioane catre furnizori;
Controleaza zilnic existenta marfurilor din stoc la raft si corectitudinea plasarii etichetelor;
Verifica stocurile existente in cadrul raioanelor;
Asigura buna desfasurare a emiterii comenzilor si livrarii lor;
Monitorizeaza si sesizeaza tendintele consumului de produse specifice si anunta conducerea;
Formeaza, dezvolta si coordoneaza personalul din magazin;
Cunoaste indicii de performanta si obiectivele comerciale pe care raioanele trebuie sa le atinga si actioneaza pentru realizarea lor;
Cerinte
Studii superioare, de preferat cu experienta profesionala de 2-3 ani in domeniul comercial si o pozitie similara;
Persoane serioase, muncitoare, responsabile, dinamice;
Se ofera
Conditii de munca occidentale, salariu atractiv;