DIRECTOR LOGISTICA SI TRANSPORT

S.C. RIO BUCOVINA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza si coordoneaza activitatile de transport cu autovehicule de mare tonaj, in care scop :
- primeste, centralizeaza si analizeaza cererile de transport;
- calculeaza tonajul si volumul produselor ce sunt transportate si stabileste necesarul de mijloace de transport;
- stabileste rutele optime, orarul de transport si de odihna;
- stabileste, in colaborare cu directorul tehnic, necesarul si dotarea cu autovehicule de transport de mare tonaj;
- verifica obtinerea licentelor de transport, avizelor sanitare, autorizatiilor pentru tahometre si autorizatiilor de circulatie pentru autovehicule;
- verifica plata taxelor de asigurare a autovehiculelor, precum si a impozitelor si taxelor aferente autovehiculelor si circulatiei pe drumurile publice.

CERINTE

- Studii superioare tehnice/economice;
- Carnet de conducere categoria B;
- Experienta in functii similare - minim 1 an;
- Abilitati de negociere;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de organizare si conducere;
- Capacitate de comunicare scrisa si orala;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Confidentialitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial.

RIO BUCOVINA este in top 5 al celor mai mari producatori de ape minerale din Romania, avand in portofoliu branduri precum BUCOVINA - apa minerala naturala, La Vitta, bauturile racoritoare RIO, La Vitta si Bon Ton.