DIRECTOR LOGISTICA - Farma

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizarea nevoilor de contractare servicii, achizitii si aprovizionare la nivelul intregii companii prin intermediul informatiilor primite de la serviciile pe care le coordoneaza: Parc Auto, Distributie, Termometrie, Administrativ, PM & PSI;
- Identificarea, relationarea si negocierea cu furnizorii de produse si servicii specifice (consumabile pentru distributie, depozitare si termometrie; consumabile necesare Serviciului Administrativ, autoturisme, servicii de service si intretinere auto) in functie de necesitatile companiei;
- Analizarea si optimizarea costurilor alocate produselor si serviciilor contractate de catre echipele din subordine (Parc Auto, Distributie, Termometrie, Administrativ, PM & PSI);
- Coordonarea activitatilor de distributie si transport a produselor farmaceutice;
- Stabilirea si optimizarea rutelor si a orarului de livrare catre clienti/puncte de lucru in functie de necesitatile si informatiile primite de la Departamentele de Vanzari si Depozit;
- Stabilirea si optimizarea rutelor si a orarului de aprovizionare cu marfa in functie de informatiile primite de la Departamentul Comercial;
- Coordonarea activitatilor de gestionare si intretinere a autovehiculelor ce compun parcul auto al companiei;
- Luarea deciziilor in ceea ce priveste achizitia sau casarea autovehiculelor, predarea acestora utilizatorilor (angajati si colaboratori ai companiei);
- Coorodnarea activitatilor de gestiune si arhivare a documentelor si stabilirea unui traseu optim de miscare a acestora in cadrul firmei;
- Se informeaza permanent asupra legislatiei in vigoare in ceea ce priveste transportul si distributia de produse farmaceutice si asupra legislatiei auto;
- Instruirea personalului din subordine in ceea ce priveste legislatia rutierea si normele de transport a produselor farmaceutice;
- Dezvoltarea impreuna cu Departamentul IT a aplicatiilor necesare gestionarii si controlului activitatilor din cadrul serviciilor pe care le coordoneaza (Termometrie, Parc Auto, Distributie);
- Evidenta obiectelor de inventar si luarea deciziilor in ceea ce priveste achizitionarea sau casarea acestora;
- Intocmirea rapoartelor specifice;
- Administrarea eficienta a bugetului Departamentului de Logistica;
- Intocmirea si reactualizarea procedurilor de lucru in cadrul departamentului pe care il coordoaneaza;- - - Coordoanrea si supervizarea activitatii echipelor din subordine (Serviciul Distributie, Serviciul Administrativ, Serviciul parc Auto, Serviciul Termometrie, Serviciul PM&PSI).

CERINTE

- Experienta intr-un post similar minim 5 ani
- Experienta in domeniu farma este esentiala. Domeniul FMCG (zona de distributie) este de asemenea de interes
- Cunostinte avansate ale legislatiei si procedurilor din domeniul farma
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil
- Cunostinte de limba engleza.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d