Director Logistica

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizează şi permanent ia măsuri pentru asigurarea completă şi la timp a societăţii cu bunuri materiale şi servicii de transport folosind judicios fondurile financiare puse la dispoziţie şi mijloacele de transport existente;
Planifică, îndrumă şi controlează activitatea de contractare (unde se pretează), aprovizionare, recepţie, distribuţie şi consum a materialelor, obiectelor de inventar şi mijloacelor fixe necesare societăţii urmărind legalitatea documentelor întocmite;
Verifică şi răspunde de fundamentarea necesarului de aprovizionat având la bază cererile de necesitate (referatele) întocmite la nivelul departamentelor, birourilor care solicită achiziţionări de bunuri materiale;
Organizează centralizarea cererilor de materiale (planurilor de aprovizionare unde este cazul) şi stabileşte priorităţile şi programul de aprovizionare;
Organizează activitatea de prospectare a pieţei pentru materialele ce urmează a se achiziţiona;

CERINTE

- experianta minima de 5 ani intr-o pozitie similara;
- bune capacitati de coordonare, organizare si motivare a echipei;
- bune capacitati de relationare si comunicare;
- capacitate de luare a deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
- gindire strategica;
- bune cunostinte de operare PC.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv, telefon + masina de serviciu