DIRECTOR LOGISTICA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizeaza activitatea depozitelor de logistica ale companiei;
• Raspunde de indeplinirea exacta a hotararilor transmise de catre conducerea companiei;
• Raspunde de indeplinirea exacta a indatoririlor pe care legea, contractul de societate si statutul le impun;
• Manifesta spirit organizatoric si initiativa personala in rezolvarea problemelor curente ale societatii;
• Viziteaza periodic clientii companiei si mentine legatura cu acestia in vederea solutionarii oricaror probleme aparute in derularea unui contract si avanseaza discutii in legatura cu imbunatatirea serviciilor de logistica si prin promovarera de noi servicii pe care le ofera compania;

CERINTE

- cunostinte solide de managementul logisticii, procesare si prelucrare date cu ajutorul tehnologiei informatiei;
- permis de conducere;
- cunostinte bune de limba engleza;
- onestitate, responsabilitate, seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate;
- atentie distributiva, spirit organizatoric;
- capacitate de organizare si coordonare
- capacitate de delegare, previzionare, solutionare optima a problemelor, initiativa, responsabilitate si intuitie;
- orientare catre client si rezultate;
- capacitate de concentrare si de lucru in echipa;
- rezistenta la stres;
- aptitudini deosebite de comunicare, planificare si negociere;
- disponibilitate la deplasari frecvente;
- disponibilitate la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial extrem de atractiv
- masina de serviciu, telefon, laptop, etc;
- posibilitatea de a fi beneficiarul unei scheme de bonusuri extrem de motivanta;
- participarea la un program de training intensiv;