DIRECTOR LOGISTICA

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Coordoneaza activitatea logistica la nivelul national.
¿ Planifica, coordoneaza, verifica operatiunile logistice la nivel national si asigura acoperirea integrala in timpul cerut, la calitatea si volumul solicitat de catre companie.
¿ Cuantifica volumul de servicii logistice oferit de catre companie si celelalte companii client si le factureaza acestora.
¿ Propune dimensionarea echipelor functie de planificarea serviciilor / volumelor catre companiile client
¿ Urmareste, controleaza, evalueaza, participa la recrutarea si instruirea angajatilor departamentului logistic

CERINTE

¿ Studii superioare
¿ Experienta pe un post similar (director logistica intr-o companie de logistica sau director supply chain intr-o companie cu mai multe puncte de lucru) - de minim 3 ani
¿ Bune cunostinte PC (Excel, Word, Atlantis - avantaj)
¿ Bune cunostinte de limba engleza (vorbit, scris, citit)
¿ Experienta de lucru cu bugete, urmarire indicatori de performanta a activitatii logistice si a angajatilor

CRITERII RELATIVE:
¿ Experienta in multinationale, MBA, studii postuniversitare in logistica
¿ Experienta dezvoltare sistem logistic

PROFIL PSIHOLOGIC SI COMPORTAMENTAL:
¿ Bune abilitati de leadership
¿ Time management
¿ Bune abilitati de organizare si planificare
¿ Dinamism si adaptabilitate
¿ Bune abilitati de comunicare si interrelationare

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, bonuri de masa, laptop, masina, telefon

Pluri Consultants Romania ofera solutii globale pentru Capitalul Uman, companiilor mari si mijlocii din Romania si din strainatate.

Suntem o prezenta importanta pe piata de consultanta din Romania, cu o dezvoltare dinamica de-a lungul a peste 13 ani de existenta. Experienta astfel acumulata ne permite definirea unor solutii sinergice clientilor nostri, solutii care pot satisface un camp larg de nevoi specifice din domeniul Capitalului Uman.

Pluri Consultants recruteaza acum pentru unul dintre clientii sai, lider national pe piata de electronice si electrocasnice, postul de DIRECTOR LOGISTICA.