DIRECTOR LOGISTICA

GROUP QUEEN MONACO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, coordonarea, si supervizarea activitatii de aprovizonare, asigurandu-se in permanenta ca stocurile sunt conforme cerintelor:
- mentine legatura cu furnizorii ;
- raspunde de formalitatile de export import ;
- asigura ritmicitatea aprovizionarii ;
- coordoneaza activitatea de distributie ;
- optimizeaza permanent costurile legate de transport si formalitati;
- supervizeaza activitatea echipei sale si urmareste respectarea procedurilor interne;
- face rapoarte de activitate si prognoza cheltuielilor aferente activitatilor de logistica si achizitii ;
- urmareste si recomanda actiuni legate de imbunatatirea rotatiei stocurilor;

- Coordonarea si supervizarea activitatii depozitului si a echipei din subordine;

- Organizarea si coordonarea parcului auto;

CERINTE

- experienta in organizarea activitatii de distributie nationala;
- experienta in activitate de organizare / extindere depozite;
- cunostinte legislative in domeniu ;
- cunostinte intocmire acte si proceduri legate de formalitatile vamale ;
- studii superioare ;
- experienta intr-o pozitie similara minimum 3 ani ;
- abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie ;
- experienta in negocieri si vanzari reprezinta un plus ;
- carnet de conducere (B) ;
- cunostinte PC: Word, Excel , Internet ;
- Engleza - obligatoriu;

Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati de a stabili relatii cu oamenii, de a coordona echipa
- Abilitati de analiza si planificare.
- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele.
- Proactiv, organizat, capabil sa gaseasca solutii.
- Dinamic, energic, disponibil sa calatoreasca
- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori

Group Queen Monaco este una dintre cele mai reprezentative companii de distributie pentru bunurile de larg consum, cu o experienta in distributie de peste 10 ani de zile. Avand o retea bine organizata si dezvoltata in toata tara, portofoliul de clienti se extinde rapid. Compania detine un portofoliu impresionat de branduri proprii, alaturi de brandurile recunoscute cum sunt Master Foods, Red Bull.

Pentru mai multe informatii despre Queen Monaco, puteti accesa site-ul www.queenmonaco.ro.

Contact :
Fax : 021-667.78.83
E-mail : recrutare@queenmonaco.ro.