DIRECTOR LOGISTICA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Directorul de Logistica raporteaza catre si colaboreaza in mod direct cu directorul executiv al companiei, in vederea implementarii strategiei logistice pe termen lung. Pozitia necesita o buna intelegere a domeniului logisticii precum si experienta anterioara in acest sens.

Responsabilitati:

- Dezvoltarea si implementarea strategiei logistice necesare pentru desfasurarea in conditii optime a activitatii de depozitare si transport a marfii
- Coordonarea eficienta a activitatii desfasurate in depozit si a unei echipe de 15 persoane
- Coordoneaza activitatea de inventariere, elaboreaza rapoarte de inventar / stoc
- Implementeaza si urmareste respectarea tuturor procedurilor de lucru necesare desfasurarii activitatii in depozit
- Coordoneaza intreaga activitate a lantului logistic
- Pastreaza legatura cu furnizorii si primeste de la managerii de produse comenzile ce urmeaza a fi livrate clientilor
- Supravegheaza comenzile si transporturile in derulare

CERINTE

- Experienta de minim 5 ani in domeniile logistica, achizitii, transport
- Studii superioare tehnice sau economice
- Excelente abilitati de organizare si comunicare, organizator foarte bun al propriei activitati, gandire logica
- Atentie, capacitate de lucru sub stres, capacitate de a lucra cu cifre
- Cunostinte foarte bune de operare PC si limba engleza
- Persoana serioasa, responsabila, fara antecedente penale

BENEFICII OFERITE

- un pachet salarial atractiv in concordanta cu experienta acumulata.