DIRECTOR LOGISTICA

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Managementul Departamentului Logistica al companiei, incluzand flota de autovehicule destinate distributiei si aprovizionarii, depozitele si procesul de facturare;
- Planificare, coordonare, monitorizare si control al activitatii departamentului in scopul asigurarii realizarii la timp a livrarilor catre clienti;
- Coordonarea activitatii de transport
- Adapteaza programul de aprovizionare in functie de evolutia stocurilor si se asigura ca produsul aprovizionat este conform cu cerintele de aprovizionare specificate;
- Isi asuma responsabilitatea pentru propunerile de noi furnizori, dupa ce a verificat pozitia in piata si standardele acestora;
- Luarea la timp a masurilor corective in caz de disfunctionalitati;
- Amenajarea si organizarea depozitului si a sistemului de distributie in ideea reducerii costurilor si ridicarii gradului de satisfacere a clientilor;
- Conceperea, urmarirea si controlul bugetului departamentului;
- Urmarirea costurilor pentru a face eficientizarea activitatii departamentului;
- Ia parte activa la organizarea si controlul inventarelor;
- Implementarea politicii companiei la nivel de departament;
- Organizarea parcului auto propriu si coordonarea celui inchiriat;
-Intocmeste bugete si efectueaza calcule de rentabilitate;
-Intocmeste rapoarte, analize, proceduri
- Dezvoltarea si optimizarea lantului de distributie / optimizarea costurilor;
- Dezvoltarea si implementarea sistemului de raportare pentru logistica;

CERINTE

- experianta minima de 2 ani intr-o pozitie similara;
- bune capacitati de coordonare, organizare si motivare a echipei;
- bune capacitati de relationare si comunicare;
- capacitate de luare a deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
- gindire strategica;
- bune cunostinte de operare PC.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv

Clientul nostru este o companie - parte a unui grup - ce activeaza in domeniul importuri, distributie si retail la nivel national. Avand in vedere extinderea operatiunilor sale pe piata romaneasca suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Director Logistica.