DIRECTOR LOGISTICA

S.C. Midal Interfrig Cluj S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si controleaza aprovizionarea ,distributia,depozitarea marfurilor in scopul atingerii obiectivelor companiei( volum de vanzari,distributie cantitativa si calitativa,servicii clienti,politica comerciala,optimizare costuri etc)

- Este responsabil cu managementul stocurilor(depozite);

- Organizeaza si optimizeaza distributia comenzilor si planificarea transportului marfii la clienti;

- Supervizeaza activitatea de transport prin coordonarea activitatii soferilor, coordonarea/supervizarea curselor efectuate de acestia,optimizarea utilizarii masinilor, urmarirea/optimizarea consumului de carburant;

- Coordoneaza activitatea de transport intern/extern.

CERINTE

- Studii superioare absolvite;

- Experienta minim 3 ani , de preferat intr-un post similar;

- foarte bune cunostinte operare PC;Cunoasterea programului Wizcount poate constitui un avantaj;

- Experienta in conducere, coordonarea unei echipe/departament;

- Capacitate de adaptare rapida la un mediu de lucru dinamic;

- Foarte bune abilitati de comunicare;

- Persoana organizata, ordonata;

- Bune cunostinte de limba engleza(scris si vorbit);

- Permis conducere cat.B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

S.C. Midal Interfrig Cluj S.R.L. s-a infiintat in anul 1999, avand ca obiect principal de activitate comercializarea echipamentelor frigorifice.SC Midal Interfrig Cluj este filiala grupului de firme Midal. MIDAL reprezinta deja un nume de referinta in tehnica frigului, calitatea produselor si serviciilor sale fiind bine cunoscute pe piata interna si externa.