DIRECTOR LOGISTICA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Coordoneaza si supervizeaza activitatea de logistica;
- Asigura activitatea de planificare, aprovizionare, depozitare, distributie si transport, din cadrul departamentelor societatii: Administrativ (cu exceptia birourilor locale), Depozitare (receptie& optimizare, depozitare, alimentare picking, culegere, coletare, retur, retrageri, distrugeri de produse), Transport si Distributie;
- Asigura receptia, depozitarea si livrarea produselor cu respectarea regulilor de buna practica de distributie;
- Asigura si monitorizeaza gestionarea corecta a stocurilor din punct de vedere financiar contabil;
- Asigura solutionarea neconformitatilor aparute in activitatea logistica;
- Asigura eficientizarea activitatilor aflate in coordonare.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii superioare (de preferat in domeniul management, productie sau transporturi);
- Vechime minim 3 ani intr-un post ce presupune coordonarea oamenilor;
- Vechime minim 2 ani in companie;
- Experienta in departamente precum cel de logistica, vanzari, comercial reprezinta un avantaj.
- Abilitati foarte bune de comunicare, coordonare si control;
- Abilitati foarte bune de calcul matematic;
- Cunostinte operare PC - Word, Excel – nivel avansat;
- Cunostine limba engleza – nivel mediu (cunoasterea unei alte limbi straine constituie un avantaj)
domiciliul stabil in Bucuresti