DIRECTOR HOTEL

SC AMBASADOR SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea conducerii curente a societăţii comerciale, ducînd la îndeplinire toate hotărîrile Adunării Generale a Acţionarilor şi Deciziile Consiliului de Administraţie/ Administratorului Unic;
Planificarea, organizarea, coordonarea şi controlul activităţii tuturor departamentelor din structura organizatorică a societăţii
Punerea în aplicare si evaluarea politicilor şi procedurilor ISO pentru buna funcţionare a activitatii societatii;
Planificarea, organizarea, coordonarea, conducerea si controlul activitatilor hotelului;
Pregatirea bugetelor, monitorizeaza veniturile şi cheltuielile;
Dezvoltarea si promovarea imaginii hotelului prin planificarea si coordonarea activitatilor de marketing si publicitate;
Asigurarea unei bune promovari si vanzari de servicii hoteliere;
Dezvoltarea relatiilor cu agentiile de turism;
Mobilizarea personalului din subordine in vederea mentinerii standardelor inalte ale serviciilor hoteliere oferite;
Urmarirea solutionarii eficiente a solicitarilor clientilor.
Stabilirea unor relatii optime cu furnizorii;
Prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor oferite, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate;
Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul hotelului;
Conduce si coordoneaza intreaga activitate a societatii;
Intocmeste statistici si rapoarte specifice;

CERINTE

-experienta in industria ospitalitatii respectiv hotelarie si turism;
-experienta in coordonarea si conducerea unei echipe de peste 30 de angajati;
-capacitate de analiza si sinteza;
-abilităţi de gestionare a afacerilor, organizatorice, de comunicare;
-cunostinte avansate de limba engleza, cunosterea limbii franceza si/sau germana prezinta un avantaj
-abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
-capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
-foarte bune abilitati de planificare si organizare.
-studii superioare: (economie, turism, management);
-bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet);
-cunoasterea programului de operare Medalion constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Contract de management si bonus cota de 10% din profitul net realizat peste cel prevazut in bugetul de venituri si cheltuieli .

Hotel Ambasador ****, situat in centrul Bucurestiului doreste cooptarea in echipa a unui Director cu experienta in activitatea hoteliera, care sa coordoneze si sa motiveze echipa si alaturi de care sa dezvoltam si sa extindem sectorul de piata detinut. Detalii despre hotel pe www.ambasador.ro.