Director General Tipografie

Exegens Management Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

Exegens Management Consultants recruteaza pentru clientul sau un Director General Tipografie ale carui responsabilitati vor fi:
- Stabileste obiectivele generale de dezvoltare a companiei. Elaboreaza planurile de afaceri si coordoneaza realizare lor.
- Stabileste obiective specifice pentru fiecare departament, supervizeaza si ofera suport pentru implementarea strategiilor, planurilor, politicilor si procedurilor. Coordoneaza si controleaza activitatea structurilor organizatorice ale companiei.
- Supervizeaza pregatirea si administrarea bugetului, este responsabil pentru eficientizarea activitatii si cresterea profitului.
- Negociaza si administreaza contractele cu partenerii cheie ai companiei (furnizori, clienti). Stabileste posibile cai de colaborare si decide asupra parteneriatelor strategice.
- Reprezinta compania in cadrul intalnirilor cu autoritatile, grupurile de afaceri si potentialii parteneri.
- Participa la elaborarea si implementarea sistemelor de raportare.
- Coordoneaza activitatea zilnica a subordonatilor, identifica si solutioneaza problemele aparute.
- Se informeaza permanent cu privire la noile reglementari ce privesc activitatea companiei si face modificarile necesare.
- Dezvolta mijloace de motivare a personalului din subordine. Asigura un climat de comunicare si incurajare a initiativei care sa contribuie la atingerea obiectivelor stabilite.

CERINTE

- Studii universitare tehnice si postuniversitare de management.
- Experienta de min. 3 ani in coordonarea unei companii de productie si/sau cunoasterea fluxului tehnologic dintr-o tipografie.
- Cunoasterea tehnicilor 5S, Kaizen, VSM, Balanced Scorecard reprezinta un avantaj important.
- Cunostinte de limba engleza.
- Cunostinte PC.
- Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele, empatie.
- Abilitati de negociere si comunicare.
- Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa.
- Atitudine pozitiva si abilitatea de a-i mobiliza si pe altii.
- Abilitatea de a gestiona sarcini multiple in acelasi timp.
- Capacitate deosebita de relationare inter-umana.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv,
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie lider de piata in domeniu,
- Mediu de lucru dinamic.

Exegens Manangement Consultants este o companie de consultanta, training, workshop-uri si conferinte in productivitate ??i controlling. Compania noastra ofera servicii specifice pentru imbunatatirea productivitatii prin reduceri sistematice de costuri, prin imbunatatirea nivelului de calitate perceputa de clienti si prin scurtarea timpului de reactie la semnalele pietei, urmarindu-se captarea noilor valori/nevoi ale consumatorilor.