DIRECTOR GENERAL lant de farmacii

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se asigura ca obiectivele trasate de actionariat sunt atinse;
Elaborarea si implementarea strategiei de business;
Elaborarea, impreuna cu actionariatul a planului pentru dezvoltarea retelei si implementarea acestuia;
Reprezinta compania in relatiile cu partenerii si cu autoritatile;
Supervizarea, dezvoltarea si motivarea echipei de management din subordine cu scopul de a atinge obiectivele strategice stabilite;
Este responsabil de intocmirea si respectarea bugetului annual de venituri si cheltuieli;
Se asigura ca activitatile organizatiei sunt planificate corespunzator cu atingerea obiectivelor si standardelor financiare, de calitate si de ordin legislativ;
Se asigura ca imaginea companiei in piata este una pozitiva;
Se asigura ca toate riscurile aferente activitatii companiei, inclusive a investitiilor sunt corect evaluate, monitorizate si asigurate;
Intocmeste rapoartele de management solicitate si/sau necesare actionariatului.

CERINTE

Cunoasterea aprofundata a pietei de retail farmaceutic si experienta de minim 7 ani in aceasta piata;
Minim 5 ani experienta intr-o pozitie de top management (Director General, Director Executiv, Director Operational, Director Financiar) in domeniul farmaceutic, de preferat in retail;
Experienta in relatia cu autoritatile - Ministerul Sanatatii, Casa Asigurari de Sanatate;
Gandire strategica, abilitati de planificare si analiza;
Orientat spre obtinerea rezultatelor si atingerea obiectivelor;
Integritate, responsabilitate si implicare;
Abilitati de comunicare si leadership.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d