Director general - Centrul Cultural Mihai Eminescu- Sector 2

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura conditiile de indeplinire si respectare a criteriilor de autorizare a institutiei
- aproba numirea si incetarea raporturilor de serviciu, incheierea si desfacerea contractului de munca pentru personalul Centrului Cultural "Mihai Eminescu" stabilit prin organigrama, promovarea sau sanctionarea acestuia, emitand decizii in acest sens
-stabileste atributiile personalului Centrului Cultural "Mihai Eminescu" in conformitate cu Regulamentul de Organizare si Functionare, urmarind modul de executare al acestora
-intocmeste si aproba fisele de posturilor prevazute in structura organizatorica si urmareste indeplinirea sarcinilor si respectarea atributiilor concrete ale personalului din subordine
-propune modificarea organigramei, statului de functii si regulamentului de organizare si functionare ale institutiei si le supune spre aprobare Consiliului Local

CERINTE

-studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta: stiinte umaniste, stiinte sociale si politice, stiinte economice, arte
- vechime in specialitatea studiilor cerute: 5 ani
- experienta relevanta cu autoritatile locale si societatea civila
-abilitati de comunicare excelente
-cunostinte operare PC de nivel mediu pentru: Word, Excel, Internet Explorer, Outlook
- cunoasterea limbii engleze sau limbii franceze - nivel avansat
Concursul va avea loc in data de 23 ianuarie, ora 12,00. In vederea participarii la concurs candidatii trebuie sa depuna un dosar care sa contina:
-cerere de inscriere la concurs
-curriculum vitae
-copie de pe actul de identitate
-copie de pe carnetul de munca
-adeverinta medicala
-cazier judiciar
-copii dupa diplome si alte acte de studii
-recomandare de la ultimul loc de munca
Candidatii trebuie sa mai prezinte si un proiect de management elaborat pe o perioada de minimum 3 ani si maximum 5 ani care va cuprinde cel putin urmatorele:
-modalitatile de asigurare a cunoasterii si de satisfacere a nevoilor culturale ale comunitatilor in care isi desfasoara activitatea Centrul Cultural "Mihai Eminescu"
-modalitatile de diversificare a ofertei culturale a institutiei publice de cultura
-promovarea concurentei in domeniul ofertei culturale
-promovarea excelentei, a experimentului si a inovatiei
-dezvoltarea competentelor profesionale ale personalului din subordine
-aplicarea principiilor de eficienta, eficacitate si economie in gestionarea mijloacelor financiare si a resurselor umane si materiale ale institutiei publice de cultura.
In vederea realizarii proiectului candidatii pot solicita Centrului Cultural "Mihai Eminescu" Sector 2 orice informatii pe care acestia le considera necesare elaborarii proiectelor de management.
Date de contact: Str. Arh. Harjeu, nr.61, Sector 2, Bucuresti, Telefon: 021 - 3226987, Fax: 021 - 3262187, E-mai: centruleminescu@yahoo.com
Proiectul de management se depune odata cu actele necesare pentru inscriere la concurs.
Inscrierile se fac pana pe data de 11.01.2008.

BENEFICII OFERITE

- o cariera de succes

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala