Director General Adjunct

UEFISCDI

Job expirat

RESPONSABILITATI

-dezvolta proceduri de lucru si elaboreaza propuneri pentru planificarea activitatilor personalului institutiei pentru activitatile din domeniul finantarii invatamantului superior si a evaluarii institutionale;
-dezvolta relatii cu managementul altor institutii nationale si internationale in vederea cresterii vizibilitatii organizatiei in domeniul de interes;
-asigura elaborarea bugetului necesar finantarii directiilor aflate in subordine;
-stabileste impreuna cu Directorul General obiectivele de dezvoltare ale institutiei in legatura cu aspectele din domeniul invatamantului superior;
-asigura coordonarea activitatilor executive ale consiliilor consultative pentru invatamantul superior;

CERINTE

I.Condiţii generale:
a) sunt cele prevăzute la art.3 din Regulamentul – Cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcțiilor contractuale și a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice aprobat prin HG. nr.286/2011
II.Condiţii specifice:
a)studii superioare, absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă;
b)vechime in munca minim 10 ani
c)studii de masterat/studii aprofundate în domeniul managementului în administraţie publică
d)experienţă managerială în administraţie publică, dobândită prin exercitarea unei funcţii de conducere, de minim 7 ani
e)absolvent al unui program de formare specializată în domeniul managementului în administraţia publică
f)experienţă în elaborarea de acte normative
g)experienţă în implementarea/gestionarea programelor/proiectelor cu finanţare naţională şi internaţională
h)cunoştinţe de limba engleză
i)cunoştinţe de operare PC
j)capacitatea de a coordona activităţi specifice de gestionare şi implementare de sisteme informatice (ex. programe de management/platforme electronice)
Absolvirea cu diplomă de licenţă a două forme de învăţământ superior/ studii de masterat constituie un avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI

Institutie publica