Director Executiv RGDA

Asociatia Romanian Game Developers Association - RGDA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele postului:
• Pastrarea unei relatii constante cu membrii asociatiei;
• Pastrarea legaturii cu media;
• Dezvoltarea de relatii de colaborare cu diversi parteneri RGDA;
• Gestionarea financiara a diverselor proiecte;
• Implementarea de proiecte;
• Organizarea de evenimente;
• Gestionarea site-ului RGDA.

SARCINI:

• Initiaza mesajele (continut) catre membrii asociatiei si pastreaza o legatura constanta cu acestia si cu Consiliul Director;
• Contribuie activ la dezvoltarea asociatiei prin propuneri de proiecte si evenimente;
• Stabileste strategia de comunicare a asociatiei si coordoneaza implementarea acesteia;
• Initiaza mesaje si campanii de atragere de noi membri;
• Initiaza parteneriate in functie de proiectele desfasurate de asociatie;
• Colaboreaza la nivel consultativ cu membrii Consiliului Director asupra aspectelor de coordonare si implementare ale proiectelor desfasurate de asociatie;
• Raspunde de contractarea si incasarea cotizatiilor;
• Este persoana de contact pentru parteneri pe partea juridica si financiara (contracte si plati) si are drept de semnatura;
• Tine legatura cu institutiile financiare si bancare si cu autoritatile regulatoare.

CERINTE

Studii: studii universitare.
Experienta: experienta de lucru pe un post cu responsabilitati similare de minim 2 ani.
Aptitudini: spirit organizatoric si administrativ, tenacitate, initiativa, foarte bune abilitati de comunicare oral si in scris.
Constituie un avantaj pentru angajare daca aplicantul are o cunoastere cel putin buna a industriei de dezvoltare de jocuri video.

BENEFICII OFERITE

Avantaje angajare: posibilitatea a lucra de acasa, program flexibil.

Romanian Game Developers Association (RGDA) este este o organizatie non-profit care isi propune sa sprijine si sa promoveze piata dezvoltatorilor de jocuri video din Romania.

Cu o activitate de 2 ani de zile in Romania si un numar de 28 de studiouri membre la nivel national pana in prezent, asociatia RGDA isi doreste sa-si continue dezvoltarea, astfel incat sa adauge valoare reala companiilor din industria pe care o reprezinta.